Sitemizden yararlanmak ve bu ailenin bir parçası olabilmek için lütfen üye olunuz!
37. Bölüm Önerileriniz Yeolunuz
Sitemizden yararlanmak ve bu ailenin bir parçası olabilmek için lütfen üye olunuz!
37. Bölüm Önerileriniz Yeolunuz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

37. Bölüm Önerileriniz

2 posters
YazarMesaj
Lawliet
Admin
Admin
Lawliet

En Sevdiğiniz Anime? : Naruto
Rep Puanı : 222

37. Bölüm Önerileriniz Empty
MesajKonu: 37. Bölüm Önerileriniz   37. Bölüm Önerileriniz Icon_minitimeSalı 7 Tem. - 22:20

Evet.son bölümde neler olmalıydı sice.bence kira ölmemeliydi.
http://deathnote.eniyiforum.org
nigma
Admin
Admin
nigma

Rep Puanı : 41

MesajKonu: Geri: 37. Bölüm Önerileriniz   37. Bölüm Önerileriniz Icon_minitimeSalı 7 Tem. - 22:59

Bence son bölümde Kira'nın ölmesi, Death Note'un hayatın gerçeklerini yüzümüze vurmasına katkısından ötürü, senaryonun başarısını kanıtladı.

Fakat daha değişik şeyler olabilirdi tabii.. Neden olmasın? Olasılıklar sonsuz :D

Mesela..

En başlarda Death Note'u kullananların cennete gidemeyeceğinden bahsedilmişti, bize dünyanın ötesindeki tarafta olanlardan bahsedilebilirdi ve bu da Kira'nın gittiği yeri göstererek gerçekleştirilebilirdi.

Hatta ben komedi tarzı bir fanfic yazmıştım, orada kira kırmızı bir kuş oluyordu ve L cennette çok sıkıldığı için Kira'yı aramaya gidiyor ve onu kokusundan hemen tanıyordu. Kira'yla aralarındaki özel bağ üzerine öteki tarafta senaryo oluşturulabilirdi.
Lawliet
Admin
Admin
Lawliet

MesajKonu: Geri: 37. Bölüm Önerileriniz   37. Bölüm Önerileriniz Icon_minitimeSalı 7 Tem. - 23:12

bence:
en son bölümde kira, N'yi death note parçasına yazmaya çalıştı ama onun gerçek adı neydi?bu soruya bazılarımız dikkat etmiştir.N çözdü diyelim.ama bence onun kira olduğunu L biliyordu.ama onu kendine yakınlaştırıp güvenini kazandığı anda yakalamaya çalışıyordu bence.
L pusuda bekliyordu.Light'in zayıf düştüğü bir anda onu yakalamalıydı.

ben iyice saçmaladım.
nigma
Admin
Admin
nigma

Rep Puanı : 41

MesajKonu: Geri: 37. Bölüm Önerileriniz   37. Bölüm Önerileriniz Icon_minitimeSalı 7 Tem. - 23:25

hayır saçmalamadın :) ama şöyle bir şey var, N detaylarda çok iyiydi. Her detayı sabırla analiz edip, tüm parçaları birleştirebiliyordu. Puzzle ı durmadan bozup, tekrar yapması bunun kanıtı. Puzzle ın parçaları detayları simgeliyor, detaylarda hata yaptığı an tekrar puzzle ı bozuyor ki bütün resim düzgün gözüksün. Yani N bu iş için iyiydi fakat iş ona kalsaydı çok yavaş ilerleyecekti ve belki sadece teoride kalacaktı o yüzden Mello karakteri tanıtıldı. Melloda atik ve hemen sonuca ulaşma isteği görüyoruz, onun tez canlılığı N in işine yaradı.

L e gelirsek, L herşeyin farkındaydı ama adaletli olmak istiyordu, insanlara obje olarak yaklaşmıyordu, N de biraz insanlara obje olarak yaklaşma eğilimi vardı bunu kuklalarından anlayabiliyoruz. Dolayısıyla L insanların derinliğine takıldı ve biraz da duygusallaşarak Kirayı arkadaşı olarak görme arzusundan dolayı son anda can verdi, ama kaybetti demeyeceğim.

Hatta sen de son filmi izlemiştin, L change the world, orada da "herkesin bir zayıf noktası vardır demişti" o kadın, adını unuttum şimdi. O sırada L de Mello yu kurtarmıştı ve "benim de zayıf noktam bu heralde" dedi.

Yani L in zayıf noktası insanlara olan şefkatiydi.
Lawliet
Admin
Admin
Lawliet

MesajKonu: Geri: 37. Bölüm Önerileriniz   37. Bölüm Önerileriniz Icon_minitimeÇarş. 23 Eyl. - 12:57

asllında Near geldikten sonra biraz zırvalamaya başladı.Near'ın sadif davranışları insanı bir an sinir etti.ama ben bir filmin tanıtımını okurken sinirlerim tepeme çıktı.tanıtımda:
"Kira suçluları öldürmeye devam ederken L'nin bir seri katil olduğu ortaya çıktı ve kanıtlandı"
Bu benim sinirlerimi bozdu.L nin bir mseri katil olma olasılığı çok azdı.ama nasıl oldu bilmiyorum.L mangada şunu söyledi:
"ben Raitounun kira olmasına inanmak istedim ve inandım.Ama umarım değildir.Çünkü o benim ilk dostum."
L mangada bazen insanları deniyordu animede de öyle.Light L ye kira olduğunu belli ettirmemeye çalışıyordu.ama L hemen farkına varıyordu.1. kira ile 2. kira nın buluştuğunu hemen anladı.Near kadar duygusuz değildi.ruhu çocuktu.başarısızlıktan korkuyordu.N de öyleydi.L ve N birbirleriyle aynbı gibiydi.ama değildi.aslında L hiç filme girmeseydi daha iyiydi diye bilirim.hiç bir sonuç elde etmeden öldü.
L ölürken
"Kira Lig" deyerek sözünü tamamlamadan ölseydi.ben bu kez iyice çıldırırdım.Near kanıtladı.Ben kesinlikle kabul edemedim.bari mangada L ölmeseydi T_T

37. Bölüm Önerileriniz
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Karşılaşma (2. Bölüm)
» Bölüm 1(Yeniden Doğuş )